Weronika Włodarczyk z Zieleniewa odebrała w Warszawie Stypendium Artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas uroczystości wręczenia Stypendiów Artystycznych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Zamku Królewskim w Warszawie, dyplomy stypendialne odebrały 73 osoby, studenci i studentki 19 uczelni artystycznych w Polsce, w tym mezzosopranistka z Gminy Kołobrzeg - Weronika Katarzyna Włodarczyk z Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie, studentka klasy śpiewu solowego prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej.

Mariola Wiśniewska, główny specjalista w Departamencie Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN, zajmująca się m.in. promocją utalentowanej młodzieży szkolnictwa artystycznego powitała zgromadzonych gości i poprowadziła ceremonię.

List gratulacyjny w imieniu nieobecnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dra hab. Piotra Glińskiego odczytał Jarosław Wartak, dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego MKiDN.

Przypomnijmy, iż osoby ubiegające się o przyznanie Stypendium Artystycznego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zobligowane są do wykazania ponadprzeciętnej aktywności międzynarodowej oraz szeregu wybitnych osiągnięć artystycznych w swojej dziedzinie sztuki.

Gratulujemy Weronice i życzymy, by stypendium pomogło rozwijać jej niesamowity talent.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn