Mieszkańcy Rusowa cieszą się z przebudowanych dwóch odcinków dróg w wiosce. - Oczywiście, że jesteśmy zadowoleni. Stare drogi były bardzo zniszczone, a dziury straszyły kierowców - mówi Sylwia Pluta, sołtys wioski.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,7 mln zł. 50 procent dofinansowania to środki Województwa Zachodniopomorskiego, pochodzące z opłat z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej, pozostałe to wkład własny gminy. W ramach inwestycji firma DOMAR Kazimierz Domaracki przebudowała łącznie dwa odcinki dróg o łącznej długości 1 756,0 m.

Wójt gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska w towarzystwie wykonawcy, przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego i pracowników Urzędu Gminy przetestowała nową drogę.

- Cieszę się, że nasi mieszkańcy doczekali się solidnej i bezpiecznej drogi. Teraz jazda przebudowanymi odcinkami będzie przyjemnością - podsumowała.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn