4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale, to doskonały bilans ośmiu zawodników Klubu Sportowego Morote z Głowaczewa, startujących na międzynarodowym turnieju karate Bushido Cup 2023.

Na zawody w Bydgoszczy stawiło się 600 karateków z Polski, Ukrainy, i Litwy, którzy rywalizowali w konkurencji kata i kumite. Ponownie nie zawiedli podopieczni trenera Przemysława Spadło, pokazując karate na wysokim poziomie.

Jak burza szedł Wiktor Wojarski, który nie dał szans przeciwnikom w kategorii kumite kadetów +70kg, oraz w kumite juniorów -76kg, zdobywając dwa złote medale. Złoty i srebrny medal wywalczyła Lena Szymanek startująca w kumite dziewcząt u12 -40kg, oraz w kumite dziewcząt u12 -40kg, białe-żółte pasy. Również złoty i srebrny medal zdobył młodszy brat Lenki, Mikołaj Szymanek, który rywalizował w kumite chłopców u10-30kg, oraz w kumite chłopców u10-30kg białe-żółte pasy. To znakomity wynik rodzeństwa ze Starego Borku. 

Finał z Mikołajem nieznacznie przegrał jego klubowy kolega Przemek Spadło, co dało mu srebrny medal w kumite chłopców u10-30kg białe-żółte pasy. Dodatkowo młody zawodnik dorzucił jeszcze dobre 5 miejsce w drugiej kategorii.

Duże postępy robią Waleria Yakubowska zdobywczyni brązowego medalu w kategorii kumite kadetek -54kg oraz Vladislav Hunko, zdobywca brązowego medalu w kategorii kumite chłopców u12-40 kg białe-żółte pasy.

morote3

morote2

morote1

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn