Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu zaprasza na bezpłatne warsztaty online w ramach projektu "Cyberprzestrzeń bez granic. Kultura z dostawą do domu".

Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu poprowadzi bezpłatne warsztaty online w ramach projektu "Cyberprzestrzeń bez granic. Kultura z dostawą do domu". Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży z kołobrzeskich szkół i placówek oświatowych. "Cyberprzestrzeń bez granic.

Kultura z dostawą do domu" to cykl 20 lekcji w formie zapisu audio-video dla dzieci i młodzieży wraz z opisem zajęć w formie pdf. Warsztaty będą dotyczyły różnych form sztuki. Każdy film to pokaz techniki i formy wykonania, a także zasady tworzenia dzieła od początku do końca. Przyjazna forma odbioru oraz łatwo dostępne materiały wykonania pozwolą każdemu uczestnikowi stworzyć pracę od prostych rysunków po zaawansowane rzeźby. Warsztaty z rysunku poprowadzi Rajmund Rabko. Warsztaty online mogą stanowić uzupełnienie programu nauczania. Pomagają rozwinąć zainteresowania i pobudzają kreatywność. Jest to ciekawy sposób aby twórczo przeprowadzić lekcje, np. języka polskiego czy wiedzy o kulturze. Jako uzupełnienie zajęć, dla osób chętnych, zapraszamy również na warsztaty indywidualne prowadzone przez rysowników poprzez program Skype.

- Celem warsztatów jest propagowanie postawy opartej na świadomym i kreatywnym korzystaniu z zasobów internetu w procesie edukacji kulturalnej poprzez umożliwienie jak najszerszemu gronu odbiorców, bezpłatnego, uczestnictwa w zajęciach artystycznych. Celem jest również upowszechnianie i promowanie dorobku kultury oraz stwarzanie warunków do kształtowania postawy otwartości w życiu społecznym, która łączy pokolenia, narodowości i tworzy dialog bez barier - mówi Rajmund Rabko, animator prowadzący działania.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia – Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Szczegóły pod numerem telefonu 530 548 548 oraz na stronach:

http://www.rck.kolobrzeg.eu

https://www.facebook.com/rck.kolobrzeg.eu

Zapisy trwają do 26.02.2021 roku.

Warsztaty odbywają się od 01.03. do 31.03.2021 r.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook