Miejska Biblioteka Publiczna w ramach Tygodnia Bibliotek zaprasza na spotkanie autorskie z najbardziej brawurowym z polskich reporterów, specjalistą od krajów byłego bloku wschodniego - Jackiem Hugo-Baderem.

Wydarzenie odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00 w Bibliotece przy ul. Frankowskiego 3. Bezpłatne wejściówki dostępne w Czytelni Prasy przy ul. Frankowskiego 3 w godzinach otwarcia biblioteki. Ilość miejsc ograniczona.

Jacek Hugo-Bader - reporter "Gazety Wyborczej” od 1991 roku. W Rosji i byłych krajach Związku Radzieckiego spędził w sumie prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, góry Pamir, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył wielomiesięczną podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w "Białej gorączce". W 2011 roku ukazały się jego "Dzienniki kołymskie", owoc - także samotnej – tym razem autostopowej podróży na Kołymę. Jest również autorem książek "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" oraz "W rajskiej dolinie wśród zielska", nominowanej do Nagrody Literackiej Nike, a także współautorem filmów dokumentalnych "Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy", opowiadającym o ukraińskim Donbasie oraz "Ślad po mezuzie", który jest opowieścią o białoruskich Żydach. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego książka Skucha była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, a „Magazyn Literacki Książki” wydawany przez Bibliotekę Narodową, uznał ją za najlepszą książkę reportażową 2016 roku. Dwa lata później Jacek Hugo-Bader wydał Audyt, a w 2020 roku ukazała się Szamańska choroba. W kwietniu 2022 roku ukaże się jego nowa książka "Strażnicy wolności".

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook