15 maja w RCKu wystąpi Tymon Tymański, znany polski wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, lider lub współzałożyciel wielu polskich zespołów rockowych.

Tymon Tymański wystąpi z programem Republika, w którym zaprezentuje swoje wersje utworów zespołu Republika z tekstami Grzegorza Ciechowskiego. 

O tym projekcie T. Tymański mówi: "Uczyłem się pisać polskie teksty, nieustannie konfrontując z charyzmatyczną rockową poezją Ciechowskiego. Pojawienie się Republiki było wielkim wyłomem w polskiej muzyce rozrywkowej. Zainspirowało wielu rodzimych twórców, kierując ich w stronę oryginalnych, artystycznie wartościowych poszukiwań. Jestem coś winien Grzegorzowi i spółce, stąd moja potrzeba indywidualnego rozliczenia się z tamtą muzyką".

Tymański rozpoczął pracę nad „Republiką” wraz ze swym kwartetem Cztery Czwarte, wykonując piosenki toruńskiej supergrupy na koncertach. Niedługo po premierze jego solowego debiutu, dobrze przyjętych „Paszkwili”, Tymański wszedł do studia, ażeby wybrać piosenki i zaaranżować je na odmienny, nowatorski sposób.

Płyta „Republika” Tymona Tymańskiego i grupy Cztery Czwarte ukaże się wiosną 2022 roku nakładem jego nowej oficyny wydawniczej Świątynia Szumu. W nagraniach biorą udział specjalni goście: wokaliści i songwriterzy Lech Janerka i Ziemowit Kosmowski oraz związani z legendarną formacją gitarzysta Zbigniew Krzywański i saksofonista Jacek Rodziewicz.

„Żaden polski zespół nie wywarł na mnie tak piorunującego wrażenia jak Republika”, mówi Tymański.

„Uczyłem się pisać polskie teksty, nieustannie konfrontując z charyzmatyczną rockową poezją Ciechowskiego. Pojawienie się Republiki było wielkim wyłomem w polskiej muzyce rozrywkowej. Zainspirowało wielu rodzimych twórców, kierując ich w stronę oryginalnych, artystycznie wartościowych poszukiwań. Jestem coś winien Grzegorzowi i spółce, stąd moja potrzeba indywidualnego rozliczenia się z tamtą muzyką.”

15.05.2022 (niedziela), godz. 18.00 koncert: Tymon Tymański REPUBLIKA, sala widowiskowa RCK.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook