Już w piątek 10 czerwca w Regionalnym Centrum Kultury rozpoczną się VIII Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe - impreza w której weźmie udział kilkuset młodych adeptów sztuki baletowej z Polski i zagranicy. W niedzielę 12 czerwca o godz.10.00 rozpocznie się koncert galowy laureatów Konfrontacji.

Konfrontacje Baletowe w Kołobrzegu, a od 2018 roku Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe w Kołobrzegu to konkurs organizowany od 2015 roku, który zrzesza wokół siebie profesjonalne niepubliczne szkoły baletowe z Polski i z Europy. Jest to bardzo prestiżowa impreza skupiająca ludzi kultury i sztuki tanecznej, jednocześnie otwarta dla szerokiej publiczności. Gościem specjalnym V-tej edycji Konfrontacji w 2019 roku była hrabina Francoise Duboc de Caulaincourt, honorowy członek International Dance Council CID (Międzynarodowej Rady Tańca), która przyleciała specjalnie na nasze zaproszenie z Paryża.

Celem Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych jest popularyzacja tańca klasycznego, współczesnego, charakterystycznego i ludowego, konfrontacja dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach baletu klasycznego, tańca współczesnego oraz charakterystycznego i ludowego w ramach pozaszkolnej edukacji artystycznej, wymiana doświadczeń twórczych,integracja środowiska tanecznego, przybliżenie kultury ludowej stanowiącej ważny element dziedzictwa narodowego oraz wzbogacenie oferty kulturalnej miasta Kołobrzeg.

VIII Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu 10-12 czerwca 2022.

12 czerwca 2022, godz.10.00 Koncert galowy. Sala widowiskowa RCK. Bilety: 10 zł do nabycia w kasie RCK.

VIII Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe tańca klasycznego, współczesnego, charakterystycznego i ludowego szkół prywatnych, ośrodków kulturalnych i uczestników PROFI pod patronatem Prezydent Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej. Wydarzenie jest organizowane przez International Dance Academy Kołobrzeg, Stowarzyszenie Ognisko Baletowe a współorganizatorem jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn