W najbliższy piątek o godzinie 18. w Galerii Sztuki Współczesnej im. Adeli i Jerzego Ściesińskich odbędzie się wernisaż malarstwa Waldemara Pawlikowskiego.

Waldemar Pawlikowski, absolwent Liceum Plastycznego w Zielonej Górze, upodobał sobie technikę pastelu, w której tworzy oniryczne, najczęściej nadrzeczne pejzaże. Realna nadodrzańska mgła i literacki młodopolski opar składają się na ich melancholijny nastrój i rozmyte formy nasycone bogatymi odcieniami szarości, błękitu, różu i fioletu.

Waldemar Pawlikowski to także kompozytor, poeta, gitarzysta i wokalista. Działalność artystyczną rozpoczął jeszcze w Liceum Plastycznym, gdzie występował m.in. z Krzysztofem Kiliańskim - kolegą szkolnym; teksty pisała Ewa Andrzejewska - dziś znana poetka. Uczestnik wielu festiwali piosenki poetyckiej i zdobywca prestiżowych nagród (nagroda ZAKR-u, I nagroda im. Wojciecha Bellona za wartości tekstowe, nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Bardów).

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn