"Ballady i romanse, czyli podwieczorek z Adamem Mickiewiczem" - pod takim hasłem odbyło się sobotnie Narodowe Czytanie. Ale w tym dniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej nie tylko czytaliśmy, bo można było też nauczyć się... pleść wianki.

Spotkanie w Bibliotece rozpoczęły  „Cuda Wianki”, czyli warsztaty z plecenia wianków. Potem można było przejść do głównego wydarzenia jakim było Narodowe Czytanie. Przystrojeni w wianki uczestnicy spotkania mogli przeczytać lub wysłuchać „Ballad i romansów” naszego wieszcza. Dzieło Mickiewicza  to zbiór nowatorski i oryginalny, ujmujący naturalnością stylu i prostotą języka. Wiersze ukazują szerokie możliwości pisarskie wybitnego autora, który na tle nastrojowej przyrody wykreował fascynujący i wyjątkowy świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności.

Czytali Prezydent Miasta, pracownicy biblioteki oraz mieszkańcy zaprzyjaźnieni z placówką. Jak co roku, wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem i uznaniem. Była to już 11. odsłona Narodowego Czytania. 

Więcej w materiale wideo.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook