Robert Zapora. Rocznik 1964. Absolwent Lotniczej Akademii Wojskowej w roku 1988 i Akademii Teatralnej w Warszawie w roku 1996. Kompozytor, autor piosenek, animator kultury, wykonawca poezji śpiewanej.

Laureat wielu konkursów artystycznych min. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w latach 1991-1995. Laureat i uczestnik Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję w latach 1991-1995 i 2010.

Na scenie RCK zaprezentuje recital pod intrygującym tytułem Namuzowywania. Nazwa recitalu pochodzi od tytułu wiersza jego ulubionego poety Mirona Białoszewskiego. Recital, to podsumowanie ponad 30 lat występowania na scenie i komponowania muzyki do poezji wybitnych polskich poetów. Wszystkie kompozycje są jego autorstwa. Wykonuje je śpiewając i grając na organach Hammonda, fortepianie i Moogu. Robert Zapora przywiązuje ogromną wagę do słowa. Muzyka jest tego słowa dopełnieniem, a niezwykle emocjonalna interpretacja sprawia że znane niekiedy wiersze nabierają nowego i wyjątkowego charakteru.

10.11.2023 (piątek), godz.18.00

Recital Roberta Zapory pt. „Namuzowywania”

Bilety: 25 zł (normalny), 15 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)

Sala widowiskowa.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn