Laboratorium Kultury Adebar zaprasza na warsztaty z linorytu. Przed nami dwa spotkania – 11 listopada w sobotę i 12 listopada w niedzielę. Początek o godzinie 14.

Linoryt to technika graficzna, druku wypukłego, polegająca na wyżłobieniu w linoleum przy pomocy dłut, który odbija się później na papierze. Tą techniką możemy wykonać nie tylko artystyczne prace na papierze - linoryt może również służyć jako matryca do odbicia swojego projektu na dowolnym materiale, tekstyliach; koszulkach, torbach, itp. Podczas warsztatów MOŻNA BĘDZIE ZAPROJEKTOWAĆ I WYDRUKOWAĆ SWOJĄ GRAFIKĘ NA DOWOLNYM MATERIALE, który ze sobą przyniesiecie. To właśnie tą techniką zostało np. zaprojektowane logo Adebaru.

Z okazji zakwalifikowania się Kołobrzegu do finałowego etapu konkursu o tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029, tematem najbliższych warsztatów będzie Wasza interpretacja hasła 'I SEA YOU', które wyraża myśl przewodnią Europejskiej Stolicy Kultury 2029 w Kołobrzegu. Zatem już teraz możecie przygotować się ze swoimi projektami, które wykonacie w technice linorytu.

Warsztaty prowadzi rodowita kołobrzeżanka, Aleksandra Kosior - absolwentka grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Działa w obszarze technik grafiki warsztatowej, głównie wklęsłodruk i linoryt, tworząc w tych technikach obrazy odnoszące się do subiektywnych wrażeń. Wraz z Radkiem Włodarskim współtworzy kolektyw wydawniczy "OR publication".

Wstęp oczywiście wolny i dla każdego.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn