×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

We wtorek wczesnym wieczorem na deskach Regionalnego Centrum Kultury wystawiono niezwykły spektakl „Szewcy” na podstawie sztuki Stanisława Ignacego Witkiewicza. Spektakl niezwykły, bo od początku do końca przygotowany samodzielnie przez licealistów z I LO im. Mikołaja Kopernika.  
Pomysłodawcą i reżyserem „Szewców” jest Sebastian Baranowski.
Spektakl „Szewcy” jest odważną ucztą skojarzeń, wyobraźni i myślenia. To komentarz do dynamicznie zmieniającego się świata. Reżyser przeniósł „Szewców” do przestrzeni uniwersalnej, snując kontrowersyjną refleksje nad obecną sytuacją społeczno-polityczną, pokazując przyczyny i skutki.
Adaptacja dramatu Witkacego spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, na widowni zasiedli przede wszystkim przyjaciele, znajomi, nauczyciele, a także rodziny aktorów. Spektakl zakończył się owacją na stojąco. Gratulacjom i brawom nie było końca. Dla młodych aktorów, reżysera i wszystkich, którzy przyczynili się do powstania spektaklu to była najlepsza nagroda za włożoną pracę. Próby i przygotowania do „Szewców” trwały od listopada ubiegłego roku. W spektakl zaangażowani byli uczniowie I i III klas.


[hdvs videoid=3263]Spektakl miał swoją premierę na deskach RCK, a my zapraszamy na premierę telewizyjną "Szewców" w wykonaniu licealistów I LO im. Mikołaja Kopernika, na antenie TKK w piątek o 17:45 i w powtórkach. Materiał wideo zostanie również udostępniony na Youtube.
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn