Każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby objęte kwarantanną respektują ciążący na nich obowiązek. Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu narażając tym samym inne osoby na ryzyko potencjalnego zarażenia.

Przykładem może być dwójka mieszkańców powiatu kołobrzeskiego, która w trakcie obowiązującej kwarantanny poszła do sklepu. Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. Policjanci kontrolując adresy osób objętych kwarantanną nie mogli nawiązać kontaktu z kobietą i mężczyzną. Funkcjonariusze ustalili że oboje znajdowali się w jednym ze sklepów. Funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili Państwowego Inspektora Sanitarnego oraz sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie. Osobom niestosującym się do obowiązującej kwarantanny grozi teraz kara ograniczenia wolności i wysoka grzywna.

Dodatkowo sporządzono dokumentacje procesową wobec dwóch przedsiębiorców, którzy wbrew obowiązującej kwarantannie prowadzili działalność. W pierwszym przypadku były to usługi gastronomiczne, gdzie pomimo obowiązującej kwarantanny lokal był czynny, w drugim przypadku, zarządca kompleksu hotelowego udostępniał m.in. baseny hotelowe.

Policjanci apelują o respektowanie wprowadzonych ograniczeń. Pamiętajmy, że nieprzestrzegnie zasad kwarantanny to nie tylko wysokie kary pieniężne, narażamy również życie i zdrowie innych osób.

Komentarze  
+6 # Miki 2020-03-25 12:08
Chlercia sroga ta kara
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn