Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta radni przegłosowali uchwałę w sprawie przyjęcia wniosków z kontroli dotyczącej zagospodarowania terenów zielonych przy Alei Św. Jana Pawła II. Jeden z nich dotyczył przeprowadzenia przez miasto kontroli zapisów dotyczących gwarancji wykonanej inwestycji.

Na początku ubiegłego roku, po wielu przetargach udało się wyłonić wykonawcę na zagospodarowanie terenu zielonego wzdłuż Alei Św. Jana Pawła II. Inwestycja ta niemal od pierwszego etapu realizacji budziła wiele kontrowersji, głównie jakość i ilość nasadzeń. W związku z tym, na wniosek radnych odbyła się kontrola całego procesu inwestycyjnego. Pod lupę poszła głównie kwestia gwarancji po wykonaniu inwestycji. Wynikiem tego było złożenie wniosku o przeprowadzenie przez miasto kontroli w tej sprawie. I tak też się stanie.

Przypomnijmy, gwarancja na rośliny wynosi 60 miesięcy. Gwarancji podlega przede wszystkim wymiana obumarłych roślin.

Drugi wniosek przedłożony na wczorajszej sesji dotyczył zatwierdzania nasadzeń inwestycyjnych z ogrodnikiem miejskim. Wszystko po to aby zachować spójność i estetykę terenów zielonych na terenie naszego miasta.

Wyniki kontroli miasta w zakresie zagospodarowania terenów zielonych przy Alei Św. Jana Pawła II zostaną przedstawione Komisji Rewizyjnej.

 

Komentarze  
+4 # aTomek 2021-07-29 20:12
Wydano ciężkie pieniądze z naszych podatków a efekt mizerny, ale co tam p. Mieczkowska wyemituje kolejne obligacje i kasa znów będzie i premie i nagrody....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # J23 2021-07-30 15:46
Kiedyś ul. Walki Młodych ulicą róż, dzisiaj Aleja Jana Pawła II ulicą szkaradnych niewiadomo czego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Godon 2021-07-30 23:47
Proszę zobaczyć jak pięknie jest przy przedszkolu na Wodnej. Wystarczy takie piękne róże i drzewka. No cudo i wzór.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Ogrodnik 2021-07-31 14:22
Żeby decydować o zagospodarowaniu terenów zielonych w mieście trzeba mieć trochę dobrego gustu , a nie akceptować wszystko co pod nos podsuną .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook