Rady osiedlowe zostały zlikwidowane. Taką uchwałę podjęli radni podczas wczorajszej sesji RM. 

W czerwcu Rada Miasta nie podjęła uchwały w sprawie zarządzenia wyborów do rad osiedli, wczoraj podjęła uchwałę o ich likwidacji. 16 radnych głosowało za przyjęciem tej uchwały. Tylko 3 było przeciw. W tej trójce był K. Plewko.

Prezydent Anna Mieczkowska, która sprzeciwiała się likwidacji rad, przewidując wynik głosowania zapowiedziała podjęcie prac nad reformą rad osiedli. Ta ma objąć nie tylko rady ale też podział terytorialny miasta. 

Komentarze  
+7 # TOM 2021-07-29 18:01
Zaangażowanie do pracy w poszczegolnych osiedlach w duzym stopniu zależy od przykladu,jaki dają radni miejscy na rzecz miasta.Radzikowo,Podczele,Zamoscie a osstatnio Leborskie pokazują zaleznosc dobrych dzialan radnych miejskich,ktore uaktyawnią miszkancow tych osiedli.Uwazam znaczna częsc obecnej Raday Miasta z a najgorszą od lat.Polityka,mieszanie się w skladzch osobowych,zmiany przynaleznosci do klubow,to domena większości.Co by tu jeszcze zlikwidowac, a ja oczekuję na takich ludzi,którzy dadzą Kołobrzegowi nowy impuls do rozwoju a nie do marazmu. A dietki llecą i tak do konca kadencji, a potem obiecanki na nowe wybory.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Panta Rei 2021-07-30 17:13
Likwidacja Rad Osiedli , to początek upadku
POkomuszej władzy , która od kilkunastu lat sprawuje "totalne" rządy w Kołobrzegu - ale najgorsze dopiero przed nimi .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook