Od wczoraj straż miejska i gminna może karać osoby jadące hulajnogą elektryczną czy urządzeniem transportu osobistego. Co ważne, nowe przepisy otwierają również drogę do karania rowerzystów.

Od wczoraj, weszło w życie rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które wprowadza do kodeksu nowy artykuł, uprawniający strażników miejskich i gminnych do nakładania mandatów za wykroczenia. 

To oznacza, że strażnicy będą mogli wystawić mandat m. in. za zbyt szybką jazdę hulajnogą elektryczną po chodniku czy nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu. 

Należy dodać, że również rowerzyści powinni pamiętać o zasadach ruchu drogowego, dlatego Straż Miejska apeluje o odświeżenie przepisów w zakresie prawa o ruchu drogowym, skierowanym właśnie do użytkowników jednośladów.

Komentarze  
+7 # Danuta 2021-09-01 10:52
Nareszcie, bo już strach było chodzić po chodnikach :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook