Prezydent miasta oraz Komisja Skarg, Wniosków i Petycji są przeciwni uwolnieniu cen za przejazdy taksówkami. Ale podwyżek możemy się spodziewać. Wzrosnąć może opłata początkowa, choć o ostatecznym kształcie cennika zdecyduje Rada Miasta. 

Wniosek o uwolnienie cen, które Rada Miasta reguluje od 2007 roku rozpatrywała Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Radna Agnieszka Trafas stanęła po stronie wnioskodawcy. Sugerowała by uwolnić ceny na próbę. Radna była jednak odosobniona w swojej opinii. 

Do Urzędu Miasta wpływają skargi na nieuczciwych przewoźników. Dowolność w kształtowaniu opłat mogłaby mieć negatywne skutki - uznała prezydent miasta, wskazując że zasadne byłoby podniesienie opłaty początkowej. Przysłowiowe trzaśniecie drzwiami czyli dojazd do klienta i pierwszy kilometr trasy z pasażerem kosztuje obecnie 6 złotych. Podobne zdanie mieli radni.

Szczegóły w materiale wideo:

Komentarze  
+7 # Mirekg 2022-01-17 18:08
Kiedy na nasz rynek wejdzie UBER bo słyszałem że od maja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Mandaryn 2022-01-18 07:52
Cytuję Mirekg:
Kiedy na nasz rynek wejdzie UBER bo słyszałem że od maja.

Uber już był. Po dwóch tygodniach zrezygnował. Nie opłacało się. Podobnie było z Boltem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # holpol 2022-01-18 01:04
wszystko musi być droższe. Niech żyje kłamstwo o inflacji!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook