W ramach ,,Dni Otwartych” oraz pikniku charytatywnego w Kołobrzegu funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej promowali służbę w formacji oraz zachęcali do wstępowania w ich szeregi.

Uczniowie klas średnich o profilu mundurowym z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie obecni byli na zorganizowanym w Kołobrzegu „Dniu Otwartym” Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Uczestniczyli w zajęciach z zakresu walki wręcz i technik interwencji, szkolenia strzeleckiego i medycznego oraz struktury organizacyjnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze opowiedzieli im także o zadaniach grupy kontrolnej i załóg jednostek pływających. Zainteresowani wstąpieniem w szeregi Straży Granicznej mieli okazję zapoznać się z zasadami i przebiegiem rekrutacji. Funkcjonariusze pokazali jednostki pływające wykorzystywane do patrolowania i kontroli statków oraz do działań interwencyjno-pościgowych na morskich wodach wewnętrznych i morzu terytorialnym, broń i wyposażenie taktyczne. Strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu uczestniczyli natomiast w pikniku charytatywnym na rzecz znanej mieszkanki tego miasta, której dom spłonął w pożarze. Podczas imprezy funkcjonariusze zachęcali do wstępowania w szeregi Straży Granicznej i udzielali szczegółowych informacji o naborze do MOSG.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn