1 września po blisko 10 miesiącach remontu miejskie targowisko powróciło na swoje miejsce przy ulicy Trzebiatowskiej. Podczas dzisiejszej Komisji Budżetowo-Gospodarczej radni wybrali się z wizytą na teren obiektu.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji została wykonana duża wiata handlowa na kilkadziesiąt miejsc oraz budynek socjalno – biurowy z toaletami w tym, także dla osób z niepełnosprawnością. Pojawiła się nowa infrastruktura podziemna, czyli sieć wod-kan i energetyczna. Zostały też wyznaczone lokalizacje na posadowienie pawilonów handlowych. Tych stoi już blisko 30. 1 września wybraliśmy się z kamerą aby zapytać mieszkańców oraz kupców jak oceniają targowisko po remoncie. Główne zastrzeżenia sprzedawcy mieli do wiaty, a dokładnie jej wysokości. Przy deszczach i wiatrach mocno zacina. Ale Zieleń ma już na to rozwiązanie. 

Dzisiaj ponownie, razem z radnymi, wybraliśmy się na targowisko żeby dowiedzieć się jak funkcjonuje obiekt od czasu jego otwarcia. Jacek Woźniak pytał jak po remoncie sprawdza się kanalizacja deszczowa. Tu jak wyjaśnia Zieleń Miejska, są same pochwały.

Jak mówi Jacek Kurzaj po remoncie targowisko cieszy się dużo większym zainteresowaniem wśród kupców.

Izabela Zielińska miała uwagi do pozostawianych w niektórych miejscach przez kupców skrzynek lub konstrukcji z drewnianych desek.

Przypominamy, że od teraz na targowisku można robić zakupy od poniedziałku do soboty, w godzinach od 6 do 17. 

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+2 # asia 2023-11-17 07:07
Pustki na targowisku po remoncie. Może opłaty są za wysokie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # EXTRA30 2023-11-17 13:16
Kiedy Radni z wizytą pojda zobaczyc handel na ul.Reymonta bazar? i zaczna działać w tej sprawię?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # kobrzeskapsiara 2023-11-17 14:25
Mam pytanie za Radnych , dlaczego można wchodzić , do niektórych około 40 % biur , stacji benzynowych , sklepów , placów , resteuracji z pieskami ,a na rynek miejski jest zakaz , teren na otwartym polu , dzierżawca bierze od handlujących wysokie opłaty , i jeszcze ustanawia , że nie wolno chodzić z pieskiem , zmniejsza to ilośc transakcji handlowych i dochodu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Elżbieta65 2023-11-18 21:18
Ale z pieskiem można a nawet dla niego lepiej iść tam gdzie jest trawka i drzewa . Też mam pieska i chodzę na zakupy na rynek bez niego . :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn