Na stronie piłkarskiej Kotwicy możemy przeczytać wywiad jej dyrektora z klubową telewizją, w którym odnosi się do planowanej przez miasto inwestycji dotyczącej budowy instalacji grzewczej murawy boiska piłkarskiego w Kołobrzegu. Łukasz Bednarek krytykuje miasto, że wciąż nie ogłoszono przetargu. Miasto odpowiada.

W wywiadzie Łukasz Bednarek, dyrektor piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg, odnosi się do inwestycji dotyczącej murawy boiska piłkarskiego. 

Jak czytamy: Sportowo i organizacyjnie jesteśmy przygotowani. Martwią mnie jednak sprawy związane z naszym obiektem.

Zgodnie z umową zawartą z Miastem, Klub nieodpłatnie stworzył projekt funkcjonalno-użytkowy całej inwestycji, by zrealizować ją niezwłocznie i maksymalnie pomóc w etapie przygotowawczym. Zimowa przerwa w rozgrywkach to idealny moment na realizację inwestycji.

Nikt z nas, kibiców, mieszkańców nie wyobraża sobie rozgrywania meczów domowych najważniejszej rundy w historii Klubu na innym stadionie niż w Kołobrzegu z powodu opóźnionej modernizacji stadionu. Przypominamy się, dopytujemy, niewiele więcej możemy zrobić.

Niestety w Klubie odnosimy wrażenie, że władzom Miasta Kołobrzegu się nie śpieszy.

Nasuwa się nawet pytanie, czy gramy w jednej drużynie?

Zdajemy sobie sprawę, że takie inwestycje muszą być odpowiednio przygotowane, sprawdzone, jednak już kilka miesięcy temu dostaliśmy zapewnienie Pani Prezydent, że modernizacja do końca tego roku jest możliwa i będzie zrealizowana. Do dziś Miasto nie ogłosiło przetargu, a dla nas liczy się każdy dzień.

 

Dzisiaj otrzymaliśmy od rzecznika prasowego miasta obszerną odpowiedź w tej sprawie:

Tekst zamieszczony na stronach i facebooku piłkarskiej Kotwicy pod tytułem „Murawa potrzebna od zaraz” to duże zaskoczenie.

Zarówno prezydent miasta Anna Mieczkowska jak i jej zastępczyni Ewa Pełechata odpowiedzialna za nadzór nad inwestycjami spotykały się z władzami Klubu – w sprawie modernizacji stadionu – wielokrotnie. Specjalnie nie piszę „murawy” – temat trzeba traktować szerzej, ale oczywiście inwestycja w podgrzewaną murawę również jest nieodłącznym tematem tych rozmów.

Podgrzewana murawa jest wymogiem licencyjnym gry w I lidze. Klub, jeśli wywalczy awans wystartuje w rozgrywkach I ligi w drugiej połowie lipca w 2024 r. Czasu jest więc dość. Wywieranie presji w tej formie i nietrafione zarzuty stawiają Miasto i Klub w złym świetle. Aby właściwie wykonać całą inwestycję i ją rozliczyć trzeba wszystko zrobić porządnie. Program Funkcjonalno-Użytkowy, do którego zobowiązał się Klub także. Tu nie ma miejsca na amatorszczyznę i przygotowywanie na kolanie kilku tabelek.

Wypowiedzi przedstawiciela klubu – że „władzom miasta się nie śpieszy” i pytania czy gramy w jednej drużynie uważam za godzące w dotychczasowe bardzo dobre relacje i krzywdzące dla Miasta.

Ale po kolei. Miasto ogłosiło przetarg na wymianę i montaż podgrzewanej murawy jeszcze w lipcu. Niestety kwoty zaoferowane w przetargu, przewyższały kwoty które były zapisane w budżecie. W między czasie okazało się, ze Kotwica o awans do wyższej ligi będzie walczyć w kolejnym sezonie. Złożony został wniosek o wsparcie tej inwestycji pieniędzmi z Polskiego Ładu, ale postanowiliśmy potraktować sprawę szerzej – przystosowanie stadionu do potrzeb pierwszej ligi to nie tylko podgrzewana murawa. Środki zostały przyznane w październiku – w wysokości 8 milionów złotych. Aby przyśpieszyć całość zapadła decyzja, aby inwestycję wykonać systemem „zaprojektuj i wybuduj” czyli wyłaniając jednego wykonawcę na dokumentację projektową i na wykonanie wszystkich zadań. Dokładnie 8 listopada Miasto podpisało umowę z Klubem o współpracy – Klub zadeklarował i zobowiązał się do wykonania Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU), który jest niezbędnym dokumentem do ogłoszenia przetargu. Przypomnę – cała inwestycja to według wstępnych założeń koszt ponad 10 milionów złotych. Tu nie ma miejsca na niedoróbki, wszelkie niedociągnięcia mogą skutkować kłopotami przy rozliczaniu rządowej dotacji u utratą 8 milionów złotych. Klub wykonał PFU, jednakże dokument złożony do miasta 10 listopada, był w naszej ocenie zbyt ogólny, uniemożliwiający ogłoszenie przetargu. Dokładnie 14 listopada wysłaliśmy do Klubu nasze uwagi. Niestety korzystając ze środków Polskiego Ładu nie możemy podzielić modernizacji i ogłosić postępowania tylko na samą murawę. Zadanie to modernizacja całego obiektu i taki przetarg musi dotyczyć całego zadania. Władze Klubu doskonale o tym wiedzą.

 

Komentarze  
0 # Kołobrzeski 2023-11-18 22:41
Ekipa Tuska wygrała wybory . Idą ciężkie czasy . Pieniędzy nie będzie , więc je oszczędzajcie i nie wydawajcie na pierdoły .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn