Trwają zaawansowane prace budowlane oraz konserwatorskie na Latarni Morskiej. W trakcie remontu okazało się, że trzeba będzie wykonać dodatkowe prace, które nie były przewidziane. Dlatego inwestycja może się nieco wydłużyć.

9 listopada ubiegłego roku podpisano umowę na „Renowację Fortu Ujście z Latarnią Morską”. Wykonawcą zostało Konsorcjum Firm WS sp. z o.o. W tej chwili trwają już zaawansowane prace, głównie przy elewacji. Cegły są czyszczone, uzupełniane i impregnowane. Ale nie obyło się bez niespodzianek. W trakcie remontu okazało się także, że rozwarstwia się mur przy samej latarni. W tym wypadku trzeba będzie zastosować specjalną metodę klamrowania. Koszt remontu Latarni Morskiej to blisko 5 milionów 800 tysięcy złotych. Całość prac jest prowadzona we współpracy z ekspertami Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Po wykonaniu tego etapu inwestycji, miasto zacznie pracować nad dokumentacją dotyczącą kolejnego etapu, czyli remontu wewnątrz latarni, tego jak tę przestrzeń zagospodarować. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn