Na parkingu zlokalizowanym przy ulicy Bałtyckiej, gdzie znajduje się Centrum Przesiadkowe, wkrótce zostanie wprowadzona odpłatność za parkowanie. W tym samym czasie opłatą zostanie także objęty parking przy ulicy Śliwińskiego. 

Przypomnijmy. W 2018 roku przy ulicy Bałtyckiej i Solnej rozpoczęła się budowa Centrum Przesiadkowego. Znajduje się tu parking z 70 miejscami postojowymi dla aut osobowych i 4 miejscami dla autobusów, wiaty rowerowe i toaleta. Miasto od początku planowało, że parking ten będzie płatny, ale dopiero po upływie okresu trwałości projektu. Bo inwestycja została w 85% dofinansowana z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Centrum Przesiadkowe jest objęte trwałością projektu do 5 sierpnia tego roku. Co oznacza, że miasto wkrótce wprowadzi tu odpłatność za parkowanie. O to żeby jak najszybciej wprowadzić tu opłatę zwracał się do miasta Krzysztof Plewko. Jak podkreśla radny chodzi mu głównie o gości korzystających z pobliskich apartamentowców. Według radnego mieszkańcy posiadający Kołobrzeską Kartę Mieszkańca mogą korzystać z abonamentu na strefy płatnego parkowania za 60 złotych miesięcznie, czyli parkując przy Bałtyckiej nie poniosą dodatkowych kosztów. Jednak jakie warunki przyjmie miasto przekonamy się w najbliższym czasie, bo trwają prace nad regulaminem. Opłata ma wejść na początku sierpnia. Jednak to nie jedyny parking jaki zostanie objęty opłatami. Będzie to parking przy ulicy Śliwińskiego, znajdujący się obok Komunikacji Miejskiej.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+9 # PoPiS 2024-07-05 19:35
Brawo wyborcy ! Brawo Platforma Anty Obywatelska ! Brawo dla was 'wolne' media które popieracie ten system zarządzania Kołobrzegiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Do pisiora 2024-07-08 13:34
Za pisu tez ladowali platne parkingi wszedzie gdzie sie dalo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # *****KO 2024-07-12 07:40
Leków nie wziąłeś. Od 20 lat kradnie PO w Kołobrzegu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Elżbieta65 2024-07-12 07:44
I bardzo dobrze. Turyści żeby tylko nie zapłacić za parkowanie wpychają swoje auta w maleńkie osiedlowe parkingi zajmując miejsca mieszkańcom wracającym z pracy , muszą szukać miejsc. Tak samo przy apartamentowcach jak brakuje miejsc szukają bezpłatnych wokół a płatne parkingi stoją puste.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn