Początkowo budynek miał być remontowany, ostatecznie jeszcze w ubiegłej kadencji zdecydowano, że przy ulicy Radomskiej powstanie zupełnie nowe przedszkole. W poniedziałek został ogłoszony przetarg na wykonanie projektu i budowę. Jeżeli zgłosi się wykonawca, stary budynek zostanie wyburzony jeszcze w tym roku.

Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji oświaty i kultury dyskutowano o dalszych losach przedszkola przy ulicy Radomskiej.

Przedszkole zaprojektowane jest w technologii murowanej. Miasto jednak dopuściło budowę budynku w technologii drewnianej, ponieważ jest to bardziej ekologiczne, a przede wszystkim tańsze w wykonaniu.

Budowa nowego przedszkola przy Radomskiej wymaga wyburzenia istniejącego tam budynku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace ruszą jeszcze w tym roku.

Budynek ma być parterowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, z miejscem dla 150 dzieci, a nie jak początkowo zakładano, 120. 

 

Termin wykonania inwestycji przewidziany jest na 25 sierpnia 2020 roku. Jednak jeśli budynek przedszkola powstawałby w technologii drewnianej - to jak mówi Janusz Strucki - realny byłby nawet marzec lub kwiecień 2020 roku.

 

 

 

Komentarze  
+5 # v 2019-06-14 15:18
Mam nadzieję,że projekt uwzględni odpowiednią ilość miejsc parkingowych,bo z tym akurat w naszym mieście jest bardzo słabo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn