Okres jesienno-zimowy to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Dni są krótsze, często jest pochmurno, deszczowo lub mroźnie. W takich warunkach zwiększa się liczba zdarzeń drogowych, których przyczynami są m.in. nadmierna prędkość, dlatego policja apeluje o szczególną ostrożność do kierowców oraz pieszych.

Aura jesienno-zimowa powinna wzmagać w nas czujność jeżeli chodzi o poruszanie się na drodze, mówi Tomasz Kwaśnik.

A wtedy brawura kierowców lub niedostosowanie prędkości do warunków na drodze niejednokrotnie prowadzi do kolizji czy wypadków.

Policja przypomina także aby nie czekać ze zmianą opon do ostatniej chwili.

Apeluje także o zachowanie ostrożności również przez pieszych.

Komentarze  
+2 # Nik 2019-12-04 12:13
Policja ma rację ja tylko mam pytanie kiedy zaczną zatrzymywać dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdu mam na myśli np nieprawidlowo ustawione światla i jeszcze jedno pytanko to do władzzieleniewa kiedy zostanom doświetlone przejścia dla pieszych czy wtedy jak ktoś zginie na kturymś?.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn