Radni miejscy nie chcą by mieszkańcy Kołobrzegu dopłacali do wody i ścieków w sąsiednich gminach. Dzisiaj jednogłośnie poparli stanowisko prezydent, w którym sprzeciwia się ona decyzji Wód Polskich.

 

Nawet w sądzie może się skończyć sprawa taryf za wodę i ścieki. Wody Polskie nie zgodziły się na stawki zaproponowane przez Miejskie Wodociągi (są one rożne w zależności od gminy) uznając że cenę należy ujednolicić.

Dzisiaj podczas sesji radni jednogłośnie poparli prezydent miasta, która już odwołała się od decyzji Wód Polskich. 

Gdyby faktycznie ujednolicono taryfy za wodę i ścieki dla wszystkich gmin obsługiwanych przez Miejskie Wodociągi, w Kołobrzegu cena poszłaby w górę.  Metr sześcienny wody w Kołobrzegu kosztowałby nie 7,92 a 9,67 zł.

Komentarze  
-1 # Lara 2020-01-17 08:53
No i od wysokiej ceny wody , wysokie opłaty za wywóz śmieci.

A DLACZEGO znowu ryczałt od wody. Powinien być to abonament stały od lokalu w Kołobrzegu zamieszkałym lub nie tak jak abonament za prąd czy gaz. A dopiero np. 2 zł od zużycia każdego metra sześciennego wody. Czyli tzw. system mieszany. Ale abonament stały NIE od zużycia wody tylko za włączenie do systemu "śmieciowego" tzw. gotowość do odbioru śmieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Wyborca 2020-01-21 19:23
Radni to powinni popierać interesy mieszkańców , a nie kombinatorów !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Stare Przepowiednia 2020-01-21 20:06
Kiedyś starzy ludzie mówili , że przyjdą takie podłe czasy , że człowiek człowieka będzie okradał handlując nawet wodą .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn