W Siedlcach miały miejsce Mistrzostwa Europy Federacji XPC w trójboju siłowym. Gminę Kołobrzeg reprezentował klub Hulk Gym Sarbia.

W trójboju siłowym zawodnicy startują w trzech konkurencjach - przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc i martwy ciąg. Marcin Kosut wrócił do domu z dwoma nowymi tytułami. W trójboju, w kategorii open senior do 100 kg osiągnął łączny wynik 715 kg i wywalczył tytuł wicemistrza Europy. Natomiast w samej konkurencji przysiad ze sztangą osiągnął wynik 270 kg, tym samym zostając mistrzem Europy.

Drugim reprezentantem klubu był Nikodem Hapka. Startował w kategorii junior do lat 17, do 90 kg. W konkurencji martwego ciągu skończył z wynikiem 190 kg i został mistrzem Europy. Dodatkowo w tej konkurencji, w swojej kategorii wiekowej bez podziału na wagę, plasuje się na drugiej pozycji wśród wszystkich juniorów.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów. Kolejny sprawdzian czeka ich za trzy tygodnie na Mistrzostwach Świata Federacji WPA w Pabianicach. Na pewno będziemy im kibicować.

Komentarze  
+1 # Nie ma Lipy 2021-03-26 16:11
Brawo Panowie , czekamy na więcej !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn