Julia Antolak została srebrną medalistką Akademickich Mistrzostw Świata w szachach szybkich online. Szachistka Solnego wygrała swoją grupę eliminacyjną, a w ścisłym finale rozegranym pomiędzy 6 najlepszymi zdobyła 3,5 punktu w 5 partiach.

W zawodach wystartowało 884 studentek i studentów z całego świata. W eliminacjach, które odbyły się w ubiegłą sobotę i niedzielę podzieleni oni zostali na sześć grup, z których do ścisłego finału awans uzyskiwali najlepszy zawodnik i zawodniczka. Julia wygrała rywalizację w swojej grupie i uzyskała prawo gry w ścisłym finale.

W turnieju finałowym zagrało sześć najlepszych studentek z każdej z grupy. Julia była jedną Polką w tym gronie. Oprócz niej grały utytułowane zawodniczki z Chin, Indii, Ukrainy, Armenii i Białorusi. Nasza szachistka wygrała 3 mecze, jeden przegrała i zremisowała z późniejszą mistrzynią Julią Osmak z Ukrainy.

Komentarze  
+5 # Durango 2021-03-27 15:14
Gratuluję!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # szachista 2021-03-27 16:32
Julia jednak Mistrzynią Świata :) Przed chwilą na oficjalnej stronie światowej federacji szachowej pojawiły się skorygowane wyniki po kontroli fair play. Zawodniczka z Ukrainy została zdyskwalifikowana a Mistrzynią Świata została Julia :) - Gratulacje raz jeszcze
https://www.fide.com/news/1002
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Dana 2021-04-06 05:43
To kto w końcu oszukiwał?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook