Na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Szachowej pojawiły się skorygowane wyniki po kontroli fair play. Mistrzynią Świata została Julia Antolak.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, Julia Antolak została srebrną medalistką Akademickich Mistrzostw Świata w szachach szybkich online. Szachistka Solnego wygrała swoją grupę eliminacyjną, a w ścisłym finale rozegranym pomiędzy 6 najlepszymi zdobyła 3,5 punktu w 5 partiach. W turnieju finałowym zagrało sześć najlepszych studentek z każdej z grupy. Julia była jedną Polką w tym gronie. Oprócz niej grały utytułowane zawodniczki z Chin, Indii, Ukrainy, Armenii i Białorusi. Nasza szachistka wygrała 3 mecze, jeden przegrała i jeden zremisowała z Julią Osmak z Ukrainy. Zawodniczka z Ukrainy została jednak zdyskwalifikowana a Mistrzynią Świata została Julia Antolak.

Klasyfikacja końcowa kobiet :

1. WIM Julia Antolak (POL University of Texas Rio Grande Valley) - 4

2. WGM Anna Sargsyan (ARM Armeński Państwowy Instytut Kultury Fizycznej) - 3½

3. IM Olga Badelka (BLR University of Missouri) - 2½

4. WFM Shengxin Zhao (Uniwersytet Finansów i Ekonomii CHN w Szanghaju) - 1½

5. WIM Isha Sharma (IND Mangalore University) - 1½

6. IM Iulija Osmak (UKR University of Texas Rio Grande Valley) - 0.

Julia Antolak (Uniwersytet Teksasu w Rio Grande Valley), mimo przegranej w finale kobiet z główną konkurentką Anną Sargsyan (Ormiański Państwowy Instytut Kultury Fizycznej), wygrała wszystkie pozostałe mecze i zapewniła sobie tytuł. Mistrzyni zawodów błyskawicznych Anna Sargsyan skończyła pół punktu straty i zdobyła srebro. Olga Badelka zajęła trzecie miejsce i zdobyła brąz – napisano na stronie Międzynarodowej Federacji Szachowej.

Komentarze  
+21 # Brawo Julia 2021-03-28 09:39
Od mistrzyni Polski przedszkolaków do akademickiej mistrzyni świata. Wzór sportowej drogi i kariery. Brawa i gratulacje dla Panny Julii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # dla dzieci dobra 2021-03-28 11:07
Jak rozumie Pni Julia Antolak jest kolobrzezanka

To ważne i budujące że są jeszcze w naszym mieście ambitni
Inteligentni ponadprzeciętnie ludzie
O których mówi świat

Gratulacje Pani Julio
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Julka jest wielka 2021-03-28 13:00
Mamy Mistrzynię Świata z Kołobrzegu dzięki Jej wyjątkowej pracowitości i talentowi. Na Jej i nasze szczęście stało się tak, bo nie wtrącała się w jej karierę Mieczkowska i s-ka. Gratuluję serdecznie Pani Julio.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook