Karatecy z klubu Morote Głowaczewo reprezentowali Gminę Kołobrzeg na zawodach VII Grand Prix International Karate WKF Lębork 2021. Sezon zakończyli mocnym akcentem - 8 zawodników zdobyło razem 12 medali.

Młody Mikołaj Szymanek dał z siebie wszystko i zdobył 2 złote medale. Jeden w kategorii kumite chłopców u8 -30kg, a drugi w kategorii u10 -30 kg. Utytułowany Wiktor Wojarski wrócił do domu z dwoma nowymi medalami. Wywalczył złoto w kumite chłopców u14 +50kg i srebro w kumite kadetów -57kg. Czwarty złoty medal dla klubu zdobył Wiktor Klim w konkurencji kumite chłopców +30kg. Walczył także w kategorii u10 +30kg, gdzie zdobył piąte miejsce (także punktowane).

Na zawodach były także konkurencje drużynowe. Klub Morote po raz pierwszy przystąpił do takich zawodów i wystawił drużynę, w której znaleźli się Tymon Lorbiecki, Tymon Zawadzki i Maksym Piłat. W kumite drużynowym u12 dotarli do samego finału. W finałach to przeciwnik jednak miał przewagę i chłopcy zajeli drugie miejsce.

Zawodnicy drużyny startowali także w innych konkurencjach. Maksym Piłat zdobył jeszcze jeden srebrny medal w kumite chłopców u14-35kg i jeden brązowy w kumite chlopców u14 -35kg. Po brązowym medalu wywalczyli Tymon Zawadzki (kumite chlopców u12 -35kg) i Tymon Lorbiecki (u12 +45kg). Do puli medali dołożył się także Przemek Spadło, który w kategorii kumite chlopców u8 -30kg zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal. Serdecznie gratulujemy trenerowi oraz zawodnikom zwycięstw i życzymy dalszych sukcesów.