W ostatniej 34 kolejce spotkań w eWinner II lidze Kotwica Kołobrzeg mierzyła się na własnym stadionie z Pogonią Siedlce. Spotkanie miało olbrzymie znaczenie dla gospodarzy i żadnego dla gości.

Pogoń wcześniej straciła szansę na strefę barażową. Kołobrzeżanie by zapewnić sobie bezpośredni awans do I ligi musieli odnieść zwycięstwo lub liczyć na straty punktów najgroźniejszych rywali Znicza Pruszków i Stomilu Olsztyn. Na trybunach w Kołobrzegu zasiadł komplet widzów. Kibice i władze klubu przygotowani byli na fetowanie awansu. Do wszystkiego potrzebne było zwycięstwo. Mecz początkowo był wyrównanym widowiskiem i brakowało akcji podbramkowych. Od 25 minuty inicjatywę przejęli gospodarze. W 5 minut stworzyli 4 świetne okazje strzeleckie. Między innymi groźnie uderzał Michał Kozajda, Piotr Witasik trafił w poprzeczkę, a Kamil Bartoś w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości trafił w słupek. Kiedy wydawało się, że gol dla Kotwicy jest kwestią czasu Pogoń przeprowadziła pierwszą kontrę i od razu skuteczną. Akcję zespołową wykończył celnym strzałem Cezary Bujalski. Od 38 minuty Pogoń prowadziła 1:0. Tuż przed przerwą goście mieli jeszcze jedną dobrą okazję, ale zakończoną niecelnym strzałem.

Od początku drugiej części Kotwica starała się odrobić stratę. Ekipa z Siedlec skoncentrowana na obronie w tej części ani razy nie zagroziła poważnie bramce Oskara Pogorzelca. W polu karnym Pogoni często kotłowało się szczególnie po dośrodkowaniach z obu skrzydeł. W 66 minucie jedno z takich dośrodkowań trafiło na głowę Tomasza Kaczmarka, jego strzał zablokowali obrońcy, piłka trafiła pod nogi Adama Frączczaka, a ten skorzystał z okazji i z najbliższej odległości pokonał Macieja Kikolskiegi i było 1:1. Kotwica nadal przeważała. Mimo kilku dobrych okazji ani razy nie potrafiła skierować piłki w światło bramki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Co prawda Stomil zakończył swoje spotkanie z Radunią Stężyca remisem 0:0, ale Znicz Pruszków wygrał na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 1:0, a taki rezultat dał bezpośredni awans do 1 ligi ekipie z Mazowsza. Kotwica zakończyła sezon z dorobkiem 59 punktów na trzecim miejscu. To oznacza grę w barażach o awans. Rywalem będzie Motor Lublin. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 20:30 w Kołobrzegu. Bilety na to spotkanie są już w sprzedaży on-line na stronie oraz stacjonarnie w kasach stadionowych – poniedziałek 10:00 – 18:00 – wtorek 10:00 – 18:00 – środa od 10:00.

4 czerwca 2023, 18:00 – Kołobrzeg (Stadion Miejski)

Kotwica Kołobrzeg 1-1 Pogoń Siedlce

Adam Frączczak 66 – Cezary Bujalski 38

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 19. Sebastian Murawski, 7. Łukasz Kosakiewicz (61, 97. Tomasz Kaczmarek) – 77. Kamil Bartoś (67, 23. Mikołaj Rakowski), 20. Kamil Kort, 16. Josip Šoljić (79, 8. Michał Cywiński), 10. Paweł Łysiak, 14. Jakub Szarpak – 9. Adam Frączczak (79, 25. Jakub Bojas).

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski – 29. Marcinho, 31. Ernest Dzięcioł, 99. Bartosz Wicenciak (90, 8. Kamil Włodyka), 20. Cezary Bujalski (83, 16. Jakub Sinior), 56. Cezary Demianiuk, 11. Tomasz Mamis – 9. Damian Nowak (75, 21. Mateusz Majewski).

Żółte kartki: Murawski, Frączczak, Łysiak, Šoljić, Rakowski, Kozajda – Bujalski, Nowak, Wicenciak, Dzięcioł, Rutkowski, Kikolski, Lewandowski, Włodyka.

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).