To już kompromitacja – tak można nazwać postawę i styl w jakim piłkarska Kotwica Kołobrzeg przegrała na własnym boisku finałowy mecz o Puchar Polski na szczeblu okręgu ZZPN. Pokonała nas IV-ligowa drużyna Bałtyku Koszalin 0:1.
Mecz przez większość czasu był nudny. Obie drużyny grały zachowawczo, żadna z nich nie forsowała tempa. W takim stylu upłynęła pierwsza połowa. W drugiej części meczu więcej z gry mieli już kołobrzeżanie, ale nie była to jakaś szczególnie widoczna przewaga bo sytuacji bramkowych po prostu piłkarze nie stwarzali. Były jednak groźne strzały z dystansu w wykonaniu Michała Danilczyka i Michała Michruskiego. Niestety swoją szansę wykorzystali gracze Bałtyku Koszalin. W 78 minucie po dużym błędzie bramkarza Kotwicy Krystian Krauze zdobył gola dla naszych rywali. Po stracie bramki Kotwica rzuciła się do ataku, ale mimo kilku dobrych sytuacji nie udało się biało-niebieskim odwrócić losów spotkania. Bałtyk Koszalin wygrywając rozgrywki okręgowe awansował do szczebla centralnego, gdzie już w I rundzie grać będą zespoły z ekstraklasy. (fot. Karol Skiba).