Wolontariusze sztabu WOŚP Makowice – Płoty, gdzie w ubiegłym roku zawitał Pol’and’Rock Festival, w niedzielę będą kwestować w pociągach relacji Szczecin – Płoty i Płoty – Kołobrzeg. Identyfikator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie uprawniał ich do bezpłatnych przejazdów.

To kolejny z ciekawych pomysłów, dzięki którym Orkiestra Jerzego Owsiaka gra na Pomorzu Zachodnim tak głośno. Zaangażowani w organizację 30. Finału WOŚP mieszkańcy Płotów i okolic chcą jak najwięcej zebrać do orkiestrowych puszek. Stąd pomysł, by kwestować nie tylko na ulicach miasta, ale również na dworcu kolejowym i w pociągach. Prośbę w tej sprawie skierowali do Urzędu Marszałkowskiego WZ i POLREGIO, czyli organizatora regionalnego transportu kolejowego i przewoźnika. Odpowiedź mogła być tylko jedna.

- Kwestowanie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w pociągach regionalnych odbywa się od kilkunastu lat – tłumaczy Andrzej Chańko, dyrektor zachodniopomorskiego zakładu POLREGIO. - W tym roku wolontariusze z Płotów zgłosili się jako pierwsi. Witamy ich serdecznie. Mogą jeździć za darmo, przez cały dzień. Z doświadczenia wiem, że oni dokładnie studiują rozkład jazdy, wiedzą, gdzie i kiedy się przesiąść, by zaliczyć jak najwięcej kursów na danej trasie i zebrać jak najwięcej.

W niedzielę, 30 stycznia 2022 r., wolontariusze z puszkami WOŚP będą kwestować w pociągach relacji Płoty – Szczecin (10 osób) oraz Płoty – Kołobrzeg (pięć osób). Identyfikatory Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą uprawniały do bezpłatnych przejazdów.

Płoty dają mocne wsparcie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jako dumny gospodarz Pol’and’Rock Festival 2021. Wakacyjne święto muzyki organizowane przez Jerzego Owsiaka po latach wróciło na Pomorze Zachodnie. Festiwalowe miasteczko powstało na lotnisku Makowice – Płoty. Trzy dni koncertów i wydarzenia towarzyszące przyciągnęły kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Współorganizatorem imprezy było Województwo Zachodniopomorskie.

Pomorze Zachodnie, jak co roku, gra z WOŚP. Marszałek Olgierd Geblewicz zachęca do licytowania m.in. ekologicznego muralu wykonanego specjalnie na Pol’and’Rock: https://allegro.pl/oferta/zielony-mural-z-pol-and-rock-olgierd-geblewicz-11694256436?utm_source=notification&utm_medium=addItemV3&utm_campaign=2a0eff48-74fc-46bd-9482-1913c7c334f1

A także innych atrakcyjnych gadżetów, które przekazali na aukcje WOŚP Członkowie Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Do wylicytowania są m.in. koszulki z autografami piłkarzy Pogoni Szczecin oraz t-shirt "Pomorze Zachodnie" z podpisami medalistów olimpijskich – Małgorzaty Hołub-Kowalik i Patryka Dobka.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn