Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego coraz bliżej! Rozpoczynają się szerokie konsultacje społeczne programu wartego ponad 7 miliardów złotych.

- Przechodzimy do kolejnego etapu dopinania kształtu nowej perspektywy finansowej, choć oczywiście nie kończy to dla nas negocjacji - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Podobnie jak jest to w tej perspektywie finansowej, budżet nowego programu będą tworzyć środki na inwestycje pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR 1,2 miliarda euro) oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego + (400 milionów euro). Z tej części dofinansowywane są projekty w obszarze rynku pracy, edukacji czy włączenia społecznego.

- Otwieramy proces konsultacji społecznych, do których zapraszamy wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego. Każdy może zabrać głos na temat projektowanych w programie interwencji, zakresu wsparcia. Ten głos będziemy dokładnie analizować, by po zakończonych konsultacjach (do końca lutego 2022), ewentualne zmiany do programu wprowadzić – zaznacza dyrektor Wydziału Zarządzania Strategicznego Urzędu Marszałkowskiego Marcin Szmyt.

Z programem można się zapoznać: fepz.wzp.pl

Uwagi i wnioski do projektu programu FEPZ 2021-2027 mogą być wnoszone drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza uwag i przesłanie go za pośrednictwem poczty elektronicznej: fepz@wzp.pl

 

Komentarze  
0 # elka56 2022-02-14 08:06
A co z tego funduszu jest dla osób starszych ze stopniem niepełnosprawności z ogólnego stanu zdrowia? Nie ma jeszcze emerytury a miejsc pracy brak. Owszem są miejsca pracy dla osób młodszych z niepełnosprawnościa umysłową ale to wszystko. Jesteśmy "wyłączeni społecznie".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn