Ponad 200 tysięcy złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na zakup ciągnika, który pomoże zadbać o czystość plaż i terenów zielonych w gminie Ustronie Morskie.

Marek Subocz, prezes WFOŚiGW w Szczecinie i Wójt Bernardeta Borkowska, w obecności Posła Czesława Hoca, zawarli umowę dofinansowania. Samorząd planuje kupić dla Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji ciągnik z osprzętem: głowicami tnącymi, pługiem i piłą do gałęzi. Wóz, który będzie wykorzystywany nie tylko do sprzątania terenów zielonych, ale także plaż, będzie wyposażony w silnik z układem recyrkulacji spalin. Pojazd pozwoli efektywnie zbierać odpady, których w wakacje jest trzy razy więcej, niż w ciągu roku.

- Efektem ekologicznym, kluczowym z punktu widzenia Funduszu, będzie odzysk i możliwość ponownego wykorzystania surowców wtórnych: ponad 10 ton szkła, tony makulatury i 2 ton tworzyw sztucznych rocznie. Wóz w skali roku będzie zbierał ponad 1000 metrów sześciennych odpadów komunalnych, z których część będzie kompostowana – mówi Marek Subocz, prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Efekt ekologiczny:

· ilość zebranych odpadów komunalnych: 1061 m3

· odzysk surowców wtórnych:

- szkło 10,05 tony/rok

- makulatura 0,85 tony/rok

- tworzywa sztuczne 2,2 tony/rok.

Koszt inwestycji to ponad 410 tysięcy zł, w tym 206 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie.

Wóz trafi do gminy w listopadzie.

Komentarze  
+1 # Marinero 2022-10-08 16:07
Poszła bernadetka na wiec PiSu z prezesem, to i wymodliła traktorek. Teraz w pisie mają program traktor+ i czy to kawa u wójta, czy wesele ministra, na scene wjeżdża traktorek?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # RobertK 2022-10-08 18:24
Dlaczego nie przedstawiono wszystkich osób na zdjęciu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn