W trakcie długiego weekendu związanego ze Świętami Bożego Narodzenia w dniach 23 – 26 grudnia 2022 r. było bezpiecznie. Niska liczba wypadków i brak ofiar śmiertelnych to bilans minionych świąt.

W tym czasie doszło do 4 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne. W porównaniu analogicznego okresu w 2021 roku nastąpił spadek liczby wypadków drogowych o 7, tj. 63 %, spadek liczby osób zabitych o 1, tj. 100% i spadek liczby osób rannych o 15, tj. 79 %. Niestety po raz kolejny zachodniopomorscy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców. Zatrzymano 37 z nich będących pod wpływem alkoholu (w tym 32 w stanie nietrzeźwości) i 8 pod działaniem środków odurzających. Jednym z rekordzistów był 45-letni pracownik stacji diagnostycznej, który podczas wykonywania przeglądu technicznego kierował pojazdem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejnym przypadkiem jest 44-latek, który poruszał się po drogach Stargardu mając 1,2 promila  oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast w Wałczu 38-letni kierujący prowadził samochód mając 1,6 promila alkoholu i posiadając aż 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Policja apeluje: Reagujmy gdy jesteśmy świadkami sytuacji, gdy osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę, informując telefonicznie najbliższą jednostkę Policji.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn