Egzamin na prawo jazdy, to dla wielu osób jeden z trudniejszych egzaminów w życiu. Żeby go zdać należy wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną i praktyczną, ale i odpornością na stres. Warto też dodać, że egzaminy te nie są tanie, a teraz ich cena ma być jeszcze wyższa.

Od 1 stycznia weszły w życie zmiany w opłatach za egzamin na prawo jazdy. Zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, opłaty za przeprowadzanie egzaminu państwowego będzie określał sejmik województwa w drodze uchwały, a ta stanowić będzie akt prawa miejscowego.

Przed nowelizacją opłata za egzamin teoretyczny za prawo jazdy na samochód osobowy wynosiła 30 zł, a za egzamin praktyczny - 140 zł. Według nowych przepisów wysokość kwoty za część teoretyczną nie może ona przekroczyć 50 zł, a za część praktyczną nie może przekroczyć 200 lub 250 zł w zależności od kategorii, którą zdaje przyszły kierowca. 

Ale żeby zdać egzamin, najpierw trzeba zaliczyć kurs w szkole nauki jazdy. A jak on wygląda? - zapytaliśmy instruktora z kołobrzeskiej szkoły nauki jazdy.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn