W sali sportowej OPP odbył się Regionalny Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, który umożliwił uczestnictwo w ruchu Olimpiad Specjalnych osobom niepełnosprawnym intelektualnie ze sprzężonymi niepełnosprawnościami oraz innym osobom, które do tej pory nie mogły startować w zawodach Olimpiad Specjalnych. 
W Dniu Treningowym uczestniczyło 80 zawodników Olimpiad Specjalnych z regionu zachodniopomorskiego: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy „Okruszek” w Kołobrzegu – Klub „Radość”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kołobrzegu – Klub „Jantar”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kołobrzegu – Klub „Jantar”, Dom Pomocy Społecznej w Kołobrzegu – Klub „Jantar”, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szczecinku – Klub „Gryf”, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szczecinie – Klub „Promyk”, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Suliszewie – Klub „Słoneczni”.
Konkurencje Dnia Treningowego odbywały się w trzech turach. W każdej z nich było 10 stanowisk. Na każdym stanowisku zawodnikowi towarzyszył trener – terapeuta, który prowadził z zawodnikiem zajęcia rehabilitacyjne w regionie. 
W Dniu Treningowym nie ma rywalizacji między uczestnikami. Każdy z zawodników prezentuje swoje umiejętności indywidualnie. Nie ma podziału na kategorie wiekowe, grupy sprawnościowe.
Konkurencje Dnia Treningowego to :
1. Kręgle.
2. Podpór.
3. Przetoczenie
4. Pełzanie/Czołganie.
5. Pokonanie nierównego podłoża.
6. Przechodzenie przez tunel.
7. Rzut piłeczką palantową (tenisową) z dowolnej pozycji.
8. Rzut piłeczką palantową (tenisową) do celu z dowolnej pozycji.
9. Zbieranie przedmiotów.
10. Nakładanie kółek na stojak.

Wszyscy uczestniczy otrzymali medale.
Wsparcia finansowego na organizację imprezy udzielił Prezydent Miasta Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn