×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

W sali sportowej OPP odbył się Regionalny Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, który umożliwił uczestnictwo w ruchu Olimpiad Specjalnych osobom niepełnosprawnym intelektualnie ze sprzężonymi niepełnosprawnościami oraz innym osobom, które do tej pory nie mogły startować w zawodach Olimpiad Specjalnych. 
W Dniu Treningowym uczestniczyło 80 zawodników Olimpiad Specjalnych z regionu zachodniopomorskiego: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy „Okruszek” w Kołobrzegu – Klub „Radość”, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kołobrzegu – Klub „Jantar”, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kołobrzegu – Klub „Jantar”, Dom Pomocy Społecznej w Kołobrzegu – Klub „Jantar”, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Białogardzie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szczecinku – Klub „Gryf”, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szczecinie – Klub „Promyk”, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Suliszewie – Klub „Słoneczni”.
Konkurencje Dnia Treningowego odbywały się w trzech turach. W każdej z nich było 10 stanowisk. Na każdym stanowisku zawodnikowi towarzyszył trener – terapeuta, który prowadził z zawodnikiem zajęcia rehabilitacyjne w regionie. 
W Dniu Treningowym nie ma rywalizacji między uczestnikami. Każdy z zawodników prezentuje swoje umiejętności indywidualnie. Nie ma podziału na kategorie wiekowe, grupy sprawnościowe.
Konkurencje Dnia Treningowego to :
1. Kręgle.
2. Podpór.
3. Przetoczenie
4. Pełzanie/Czołganie.
5. Pokonanie nierównego podłoża.
6. Przechodzenie przez tunel.
7. Rzut piłeczką palantową (tenisową) z dowolnej pozycji.
8. Rzut piłeczką palantową (tenisową) do celu z dowolnej pozycji.
9. Zbieranie przedmiotów.
10. Nakładanie kółek na stojak.

Wszyscy uczestniczy otrzymali medale.
Wsparcia finansowego na organizację imprezy udzielił Prezydent Miasta Kołobrzeg.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.informacje.kolobrzeg.pl/images/2016/trening_okruszek

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo