Do gmin górskich ma trafić miliard złotych wsparcia. W tym 700 mln na inwestycje i ok. 300 na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Prezydent Anna Mieczkowska, uważa, że jest to rażąco krzywdzące wobec samorządów z innych regionów i z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim pisze list do premiera:

- Wyrażamy pełną gotowość do włączenia się w transport osób starszych i z niepełnosprawnościami do punktów szczepień oraz do partycypacji w kosztach z tym związanych. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o zaprzestanie dzielenia Polski i Polaków, o sprawiedliwe spojrzenie na cały nasz kraj. Tak samo równo każdy samorząd powinien partycypować w kosztach organizacji szczepienia, tak równo powinno iść wsparcie JST, nie tylko górskich, ale wszystkich, które znalazły się w trudnej sytuacji gospodarczej wskutek zamrożenia branż związanych z turystyką. Zapowiedź uruchomienia tzw. tarczy branżowej dla gmin z południa Polski w kwocie do miliarda złotych jest rażąco krzywdząca wobec samorządów z innych regionów, w tym reprezentowanej przez nas północy.

Komentarze  
+4 # Polak Mały 2021-01-13 16:39
Pokorne ciele dwie matki ssie , szkoda tylko tych waszych wyborców , ale pretensje mogą mieć tylko do siebie , bo to oni wybrali "totalną antypolską opozycję ".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # aaaaa 2021-01-13 16:53
Przecież to jest celowa taktyka rządu. Dziel i rządź. Wszystko by skłócić przedsiębiorców i samorządy z północy i południa - bo jedni dostali a drudzy nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # dobiednych 2021-01-13 19:18
Trzeba było siedzieć na doopie ,a nie łazić po mieście i przeklinać na Rząd PiS-u,razem z paroma sfrustrowanymi " damami".Tak trudno jest zrozumieć,że "kto sieje wiatr ,ten zbiera burzę". Podkarpacie popiera Rząd i dostaje kasę.Pani Mieczkowska , propnuję udać się wraz z, tym mądrym inaczej z Sopotu,do Tuska niech on wam da.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # hehe 2021-01-13 21:50
do tuska i makreli w Niemczech oni niech wam dadzą ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # holpol 2021-01-14 00:10
.........nie łazić po mieście i przeklinać na Rząd PiS-u,razem z paroma sfrustrowanymi " damami"......tak jest ... nie przecinaj gałęzi, na której siedzisz...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Tex 2021-01-14 09:06
Pani Prezydent, niech pani w ramach polityki wytchnieniowej zajmie się problemem na dzisiaj wynikającym z tego ,że w naszym mieście , którego jest Pani Prezydentem jest tylko 2 ( słownie dwa ) punkty szczepień.
To jest na dziś nurtujący problem. Nie chcę robić wyliczanek , ile dziennie, tygodniowo czy na miesiąc te dwa punkty mogą zaszczepić osób , ale biorąc pod uwagę również fakt ,że w sąsiedniej gminie jest tylko jeden lekarz rodzinny, to z tego wynika ,że dużo mieszkańców miasta i także gminy nie będzie zaszczepionych w miarę szybko , a przecież obecnie to jest ważne.
Niech Pani właściwie odczytuje przyczyny i skutki obostrzeń ,i nie traci czasu i energii na nic nie znaczące apele bo im szybciej się zaszczepimy, tym szybciej pozbędziemy się wirusa i szybciej gospodarka wróci na właściwe tory.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # Tamara 2021-01-14 11:54
Jak jest bliższa ulica to i na niej można do robić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Filomena 2021-01-16 21:01
To trudno zrozumieć z gór bo mają pod górkę a tu tylko mogą wpaść w własną nie załataną dziurkę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Pochmurno

15°C

Kołobrzeg

Pochmurno

Wilgotność: 69%

Wiatr: 3 km/h

  • 16 maj 2021

    Przelotne burze 17°C 10°C

  • 17 maj 2021

    Przelotne burze 16°C 8°C

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo

Od jutra usiądziemy w ogródkach (wideo)

Maj 14, 2021 / Najnowsze artykuły

Kończy się samowolka z hulajnogami (wideo)

Maj 14, 2021 / Najnowsze artykuły

Zebranie na żywo (wideo)

Maj 13, 2021 / Najnowsze artykuły

Pionierzy nie chcą głazu na Skwerze

Maj 13, 2021 / Najnowsze artykuły

Rozmowy z widokiem na powiat (wideo)

Maj 12, 2021 / Najnowsze artykuły