Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Kołobrzeg otrzyma ponad 3,5 milina złotych na budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt. Miasto ma działkę, na której taki obiekt mógłby powstać, choć ciągle nie zdradza szczegółów.  Nam już jakiś czas temu udało nam się dowiedzieć, że to teren blisko ostatnio branej pod uwagę lokalizacji. 

Na działce przy ul. 6 Dywizji Piechoty, między Zielenią Miejską a nową stacją paliw schronisko już na pewno nie powstanie. Miasto nie otrzymało odstępstwa dla budowy, którą zatrzymała nowa stacja paliw.  Ale już kilka tygodni temu Ewa Pełechata na naszej antenie zapowiadała, że z tego ternu miasto samo zrezygnowało, bo ma alternatywę. Anna Mieczkowska mówi, że ten nowy teren znajduje się w tym samym obrębie, tylko nieco na północ.  Czyli to teren w okolicy skreślonej już działki i siedziby Zieleni Miejskiej. Zanim jednak oficjalnie to miejsce zostanie wskazane, potrzebne są badania geologiczne. Te mają być gotowe w tym miesiącu.

Część pieniędzy na budowę schroniska już mamy. 3 miliony  650 tysięcy złotych z Rządowego  Funduszu Inwestycji Lokalnych. Informację o tym, że te pieniądze trafią do Kołobrzegu potwierdził wczoraj poseł Czesław Hoc.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Pogoda

Parse error in downloaded data

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK