Często gdy nasze dziecko zachowuje się w sposób niepokojący, słyszymy od rodziny czy znajomych: „nie martw się, samo przejdzie”, jednak w wielu przypadkach możemy mieć do czynienia z mniej lub bardziej poważnymi zaburzeniami, na które cierpi coraz większa liczba naszych pociech. 

W takich przypadkach pomocna jest terapia metoda Tomatisa, prowadzona przez kołobrzeską poradnię.

Pomimo niedogodności związanych z sytuacją epidemiologiczną, kołobrzeska Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna kontynuuje swoją działalność, niosąc pomoc dzieciom z różnymi dysfunkcjami. Jedną z terapii, jakie oferuje placówka jest metoda treningu słuchowego Tomatisa i jest ona dedykowana do wielu różnych trudności.

Terapia metodą Tomatisa poprawia zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze, ale  również wspomaga leczenie u dzieci dysleksji, zaburzeń koncentracji i mowy.

Czas trwania terapii jest różny, jednorazowo może trwać nawet godzinę i dwadzieścia minut.

W kołobrzeskiej poradni tworzone są grupy dwuosobowe. Terapię można powtórzyć najwcześniej po roku czasu. Więcej informacji na temat tej i innych terapii można uzyskać na stronie internetowej poradni oraz pod numerem telefonu (94) 35 454 47 .

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Nasze Programy

Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK
chronograf TKK