Gmina Kołobrzeg otrzymała promesę na kwotę 6.716.500 zł z Programu Inwestycji Strategicznych. Program ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego.

W Gminie Kołobrzeg są dwie takie inwestycje. Jedną z nich jest rozbudowa ulicy Kasztanowej w Budzistowie. Pierwsza inwestycja na ulicy Kasztanowej została zrealizowana w roku 2020. Ulica uzyskała m.in. nową nawierzchnię drogi, dwustronny chodnik, drogę rowerową, miejsca postojowe, częściowe oświetlenie. Teraz dalsza część ulicy będzie rozbudowywana.

Drugą inwestycją realizowaną z programu Polski Ład jest budowa nowej drogi gminnej, także w Budzistowie - od skrzyżowania z ulicą Topolową do Centrum Handlowego Karuzela. CH Karuzela według planu ma zostać otwarte w roku 2022.

Gmina Kołobrzeg od dłuższego czasu współpracuje z budżetem centralnym w kierunku budowy i modernizacji dróg lokalnych. Przykładem może być pierwsza część ulicy Kasztanowej, która powstała dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych.

Komentarze  
-1 # kkkkk 2021-12-12 04:18
Jeszcz unia nie dała kasy, a już rozdzielone.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Monika34 2021-12-13 23:23
Zapomnieliście o mniejszych miejscowościach jak Stary Borek niektóre chodniki w opłakanym stanie nie da się przejść a co dopiero przyjechać wózkiem. Tragedia. Oświetlenie stare. Brak MKS-u ścieżki rowerowo pieszej. Ogólnie tragedia. Tam nic się nie robi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook