W dniu 10 kwietnia 2021 r. przypada 81.rocznica Zbrodni Katyńskiej oraz 11.rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Dla uczczenia rocznic o godzinie 16.00 w Regionalnym Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta zostanie zaprezentowany spektakl słowno – muzyczny „Misterium Katyńskie. Strzały o świcie”.

Wystąpią w nim artyści: Agata Mastalerz (recytacja), Piotr Bajor (recytacja), Bogumiła Bajor (muzyka, śpiew). W związku z obowiązującymi obostrzeniami prezentacja spektaklu odbędzie się na żywo w formie on – line na Facebooku Regionalnego Centrum Kultury.

O godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele Franciszkanów pw. Podwyższenia Świętego Krzyża. Przy Dębach Katyńskich zostaną zapalone znicze i zostanie wciągnięta flaga narodowa na maszt – natomiast z uwagi na stan epidemii, uroczystości się nie odbędą.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook