Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu wzbogaciło się o kolejny eksponat militarny. Jest to broń palna w postaci pistoletu Sauer 38, najprawdopodobniej wersja "H", pochodząca z czasów II wojny światowej i mająca wartość historyczną.

Pistolet muzeum otrzymało na mocy postanowienia Prokuratury Rejonowej w Koszalinie, która prowadziła postępowanie w sprawie posiadania broni bez wymaganego pozwolenia. Przekazanie nastąpiło przez Komendanta Komisariatu Policji w Darłowie. Ponieważ broń jest zachowana w stanie dostatecznym, planowane jest jej oczyszczenie, konserwacja oraz uzupełnienie ubytków (przy okazji weryfikację modelu). Prawdopodobnie w niedługim czasie będzie można pistolet oglądać na wystawie militarnej poświęconej broni z okresu II wojny światowej.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook