Dzisiaj o godz. 13.00 Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu organizuje kolejną edycję Akademii Dobrego Słowa. Wydarzenie skierowane jest do uczniów najstarszych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Pierwszy z prelegentów to Jacek Żakowski – dziennikarz, publicysta, nauczyciel akademicki. Kolejną prelegentką będzie Elżbieta Zubrzycka – psycholożka, współwłaścicielka Gdańskich Wydawnictw Psychologicznych, nauczycielka akademicka, autorka cotygodniowych audycji w Radiu Gdańsk.

Głównym tematem dyskusji będzie przemoc słowna, a także moc i znaczenie języka używanego na co dzień oraz w debacie publicznej, także tej w świecie wirtualnym.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Maj. Wydarzenie jest częścią kampanii „Przemoc jest słaba”, jednocześnie Akademią Dobrego Słowa symbolicznie kończymy akcję 16 dni przeciwko przemocy, która rozpoczęła się 25 listopada konferencją o problemach dzieci i młodzieży w czasie i po pandemii, a zakończy jutrzejszą debatą o przemocy słownej.

Komentarze  
-1 # Uczestnik 2021-12-10 17:45
Super wydarzenie! Młodzież bardzo zadowolona. Tym co usłyszeliśmy od dr Zubrzyckiej i Jacka Zakowskiego podzielimy się z innymi uczniami w szkole.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn