W dniach 12-14 lipca (piątek -niedziela) odbędzie się V Festiwal Artystów Ulicy "Sea of Art". Artystów będzie można zobaczyć na Deptaku Rodziewiczówny, Skwerze Pionierów i Placu przy Latarni Morskiej.

12.07.2023

godz. 19.00 - Parada Teatr Klinika Lalek

trasa: Sanatorium Perła Bałtyku, deptak Rodziewiczówny, Sanatorium Bałtyk

Parada Teatru Klinika Lalek z udziałem dużych lal i masek z monumentalną jeżdżącą instalacją ze spektaklu "Poemat o Słońcu i Księżycu".

scenariusz/ reżyseria: Wiktor Wiktorczyk

scenografia, lalki: Patrycja Skała "Papryka", Romuald Fryst, Grzegorz Siwy Pawłowski

godz. 22:00 -Skwer Pionierów - "Cyrk Tarabumba", Teatr Klinika Lalek, (60-70 minut)

"Cyrk Tarabumba" to lalkowe widowisko w którym w rolach zwierząt występują lalki - marionety zwierząt w ich naturalnych wielkościach, a w rolach artystów cyrkowych aktorzy. Wielkie Gwiazdy naszego Cyrku…

Przystojna Żyrafa Tara, zakochana w treserze, śpiewaczka i tancerka zaśpiewa o miłości do Natury, potężny Lew Leonarrrdo, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera nauczy nas Odwagi, a Słoń Bumba, wirtuoz gry na trombonie pokaże nam, że wszystko w życiu jest możliwe. Słoń Bumba potrafi latać! "Cyrk Tarabumba", Cyrk Nadmarionet, Cyrk bez Przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatywą na Świecie! Radosne, kolorowe widowisko. Hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, zaskakujące ich połączenie. Jest to widowisko rodzinne. Spektakl adresowany jest do widzów od 3 roku życia.

Scenariusz / reżyseria - Wiktor Wiktorczyk

Scenografia - Wiesław Drzewiecki

Marionety / lale - Zbigniew Roszkowski, Wiktor Wiktorczyk

Muzyka - Antoni Ziut Gralak, Konrad Rogiński

13.07.2023

godz. 12.00, Plac przy Latarni - spektakl "Lekcja Pantomimy" Teatr HoM Mini

spektakl, z przymrużeniem oka wprowadzający widzów w świat tej szlachetnej formy teatralnej. Dwójka aktorów: klasyczny, operujący słowem i mim, pokazują jak taką samą treść opowiedzieć różnymi technikami.

Scenariusz i reżyseria: Jakub Kabus

Obsada: Jakub Kabus, Marta Zielonka

godz. 22.00 Skwer Pionierów - spektakl "Kwiat Paproci" Teatr Latarnia

"Historia ta wydarzyła się może wczoraj, a może sto lat temu…"

Widowisko powstało na podstawie pięknej baśni Ignacego Kraszewskiego "Kwiat paproci", opartej na polskiej tradycji Nocy Świętojańskiej. Główny bohater - Jacuś w drodze po tytułowy kwiat, w drodze ku dorosłości, mierząc się z leśnymi strachami oraz własnymi słabościami stanie przed kluczowym pytaniem - gdzie jest prawdziwe szczęście? W mrocznym, leśnym świecie można się zagubić, przestraszyć, ale i spotkać z sobą samym. Podczas takiej wędrówki można odnaleźć prawdę o wartościach i relacjach. W dzisiejszym pędzie nie chcemy przyglądać się własnym mrokom… A może warto?

Reżyseria: Mateusz Tymura

Muzyka: Zbigniew Rusiłowicz

Scenografia: Sylwia Maciejewska \

Występują: Paula Czarnecka, Paulina Karczewska, Błażej Piotrowski, Zbigniew Rusiłowicz, Mateusz Tymura

Wsparcie techniczne: Michał Chrzanowski, Błażej Twarowski

Czas trwania: 70 minut

14.07.2023

godz. 12.00, Plac przy Latarni - " Projekt Marzenie", Teatr Planeta M (60 min)

Marzenie to projekt od dzieci i dla dzieci. Zainspirowani dziecięcymi marzeniami, postanowiliśmy stworzyć pokaz o naturze marzeń. Pokaz zbudowany jest na elementach klaunady i iluzji. Teatr Planeta M założony został przez Magdalenę Płanetę - aktorkę i reżyserkę w 2007 r. w Poznaniu. Obecnie działa na pomorzu, realizując projekty artystyczne, społeczne i edukacyjne. Teatr Planeta M prowadzi także działalność skierowaną dla dzieci - Pan Baj Wodzirej Podwórkowy, w ramach której realizowany jest "Projekt Marzenie".

Występuje: Iwo Bochat,

Reżyseria: Magdalena Płaneta

godz. 22.00, Skwer Pionierów - spektakl "Klasa" Teatr Snów (60 minut)

Stary człowiek wraca do szkoły. Chce spotkać kolegów i przeżyć ponownie, lub tylko powspominać, tamten czas. Zasiada w ławce jak kiedyś i porusza się między realnością a fantazją. Wywołuje ze swojej pamięci koleżanki i kolegów oraz wydarzenia, które były dla niego najważniejsze. Wywołuje też magiczne sceny, które ubarwią jego wspomnienia, które zainteresują kolegów z klasy. Spektakl inspirowany jest opowiadaniami Bruno Schulza.

Scenariusz, scenografia i reżyseria: Zdzisław Górski

Kostiumy: Monika Roguszczak, Pinky Shandu

Muzyka: collage.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn