×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

1100 mandatów, zatrzymane 83 osoby, około 50 wyjazdów karetek na dobę, ponad 300 pacjentów na izbie przyjęć w szpitalu – tak w liczbach wygląda miniony weekend z Sunrise Festiwalem.


Za nami piętnasty festiwal muzyki elektronicznej „SUNRISE FESTIVAL 2017”, który od 21 lipca 2017 odbywał się w Kołobrzegu. Dziś zakończyła się także policyjna operacja „SUNRISE 2017”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym w tym czasie Kołobrzeg. W ramach policyjnej operacji „SUNRISE 2017” patrole drogówki czuwały nad bezpieczeństwem oraz dbały o zapewnienie płynności ruchu na ulicach miasta, a także na wszystkich drogach dojazdowych do Kołobrzegu.
W związku z operacją „SUNRISE 2017” zatrzymano 83 osoby. 46 z nich posiadało przy sobie środki odurzające, głównie była to amfetamina, marihuana, ecstasy i mefedron. W trakcie działań na terenie Kołobrzegu oraz na drogach dojazdowych policjanci ujawnili 26 nietrzeźwych kierujących, 7 osób   prowadzących pojazd pod wpływem działania środków działających podobnie do alkoholu, a także 45 kierujących, którzy popełnili wykroczenie prowadząc pojazd w stanie po użyciu alkoholu. 
Policjanci za wykroczenia w ruchu drogowym oraz wykroczenia porządkowe nałożyli ponad 1100 mandatów karnych, zatrzymali 125 dowodów rejestracyjnych oraz 51 praw jazdy. Zabezpieczenie tak dużej imprezy wymagało zaangażowania sporych sił. W tym roku nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprezy „SUNRISE FESTIVAL 2017” czuwało ponad 470 policjantów różnych pionów oraz ponad 100 funkcjonariuszy innych służb.

Łatwego weekendu nie miały też służby medyczne. Karetki wyjeżdżały nawet i 50 razy na dobę. Liczba pacjentów korzystających z usług Szpitalnej Izby Przyjęć kołobrzeskiego szpitala wzrosła dwukrotnie. Od piątku do niedzieli personel medyczny zabezpieczył ponad trzystu pacjentów. Najwięcej pacjentów zabezpieczyła Chirurgiczno - Ortopedyczna Izba Przyjęć – ok. 180 osób. Konsultacje medyczne dotyczyły głownie urazów, złamań, ran otwartych, szycia, bólu brzucha, obrzęków. Natomiast Ogólna i Psychiatryczna Izba Przyjęć zaopatrzyły ponad 120 pacjentów, z których najwięcej zgłaszało się z dolegliwościami kardiologicznym oraz ogólnym pogorszeniem stanu zdrowia jak również osoby pod wpływem alkoholu, po zażyciu substancji psychoaktywnych a także osoby doprowadzone przez Policję. Poradnia Nocnej  i Świątecznej Opieki Zdrowotnej we wskazanym okresie udzieliła 318 porad ambulatoryjnych.

Materiał wideo wktótce:
[hdvs videoid=3821]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn