Młodzi adepci sztuki szachowej wzięli udział w turnieju szachowym organizowanym przez klub GKSz Solny. Rywalizacja toczyła się w ramach drugiego turnieju Coffeedesk Mistrzostw Gminy Kołobrzeg Szkół Podstawowych 2023/24.

Rywalizowano w gościnnych murach Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie. Na starcie stanęło trzydziestu Zawodników reprezentujących kluby z terenu Województwa Zachodniopomorskiego. Zawody rozgrywano na dystansie dziewięciu rund z czasem do namysłu 12 minut plus trzy sekundy za każde wykonane posunięcie. Cieszy udział wielu zawodników, dla których był to pierwszy turniej. Bardzo budująca była postawa bardziej doświadczonych graczy, którzy byli wyrozumiali dla swoich kolegów, oraz pomagali im na każdym kroku. W turnieju zwyciężył reprezentant gospodarzy - Solnego Grzybowo: Wojciech Cirin. Na słowa pochwały zasługuje bardzo pewna gra Wojtka, który ukończył zawody z kompletem zwycięstw. Wyniki w poszczególnych kategoriach prezentowały się następująco:

Chłopcy klasy I-III

1.Tymoteusz Rojkowski

2. Piotr Werema

3. Szymon Wącior

Dziewczęta klasy I-III

1.Martyna Sakwa

2.Wiktoria Rzeszotek

3.Anonina Koniszewska

Chłopcy klasy IV-VIII

1.Wojciech Cirin

2.Adam Szczygielski

3.Mateusz Kiniowski

Dziewczęta klasy IV-VIII

1.Hanna Pawlik

2.Hanna Grochała

Przedszkole dziewczęta:

1.Emilia Pawlik

2.Aniela Ćwik

3.Hanna Sakwa

Przedszkole chłopcy:

1.Maksymilian Marciocha

2.Piotr Barecki

3.Mieszko Krupiak-Neumann.

Najlepsi zostali uhonorowani medalami, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Na zakończeniu turnieju pojawiła się Pani Julia Antolak. Aktualna Wicemistrzyni Polski Kobiet wręczyła nagrody, oraz dzielnie pozowała do zdjęć z najmłodszymi, za co serdecznie dziękujemy. Dzięki uprzejmości firmy CoffeeDesk nasi goście mogli liczyć na przepyszną kawę, a rodzice naszych zawodników zadbali o słodki poczęstunek. Jak zawsze organizację naszych zawodów wspiera Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji, za co organizatorzy kłaniają się w pas. Serdecznie zapraszamy do udziału w następnych turniejach.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn