Ponad 173 tysiące przeładowanych ton, nie licząc ryb. Blisko 280 tysięcy pasażerów żeglugi redowej i 866 obsłużonych jachtów. Tak w liczbach przedstawia się sytuacja w kołobrzeskim porcie za rok 2021. 

Połowa stycznia to czas, kiedy Zarząd Portu Morskiego, dysponuje już danymi, które pozwalają  podsumować działalność spółki za ubiegły rok. W prawdzie nie podsumowano jeszcze ilości przeładowanych ryb, ale i bez tych danych, patrząc na liczby, sytuacja w kołobrzeskim porcie jest dobra i stabilna.

I tak podsumowując przeładunki w Porcie Handlowym w porównaniu do roku 2021 odnotowano ich wzrost  o prawie 23% - przeładowano dokładnie 173 550 ton.

Warto dodać, że  ponad 11 % stanowiły ładunki typu agro. Te obsługiwano w pierwszym półroczu ze względu na przeznaczenie towarów. Do portu mogą wpływać statki handlowe o długości 100 m, mogące załadować ok. 3 tys. ton towaru, ale Port Kołobrzeg to nie tylko przeładunki. Jako miejscowość turystyczna, Kołobrzeg prężnie wykorzystuje działalność tzw. białej floty. Tutaj odnotowano wzrost pasażerów na statkach żeglugi redowej o 34 % w porównaniu do ubiegłego roku.

Dobry wynik zanotował także Port Jachtowy - obsłużono w nim 866 jachtów. Jeżeli chodzi o Port Rybacki, to szacunkowo wyładowano w nim około 31 tysięcy ton ryb.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo