Zakończył kolejny etap, tegorocznej – 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Kołobrzegu, złożyli 12 projektów. Ostatecznie, pod głosowanie trafi 7 z nich.

Do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, wpłynęło 12 projektów. Ostatecznie, po weryfikacji, pod głosowanie poddanych zostanie 7 projektów. Do realizacji kierowane będą projekty które uzyskały na podstawie rankingu kolejno największą liczbę głosów ważnych i mieszczą się w puli środków przeznaczonych na projekty, oraz uzyskały co najmniej 100 głosów. W tym roku mieszkańcy będą wybierać trzy projekty,  przyznając im odpowiednio 3 punkty, 2 punkty  i jeden punkt. Łączna wartość projektów przyjętych do głosowania to niemal 1 400 000 zł.  

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2023:

1. Rodzinne niedziele na Skwerze Pionierów, czyli rodzinne niedziele mają na celu propagowanie wspólnego spędzania czasu dzieci i rodziców jak i integrację mieszkańców. W miesiącu czerwcu 2023  odbywać się będą aktywne rodzinne niedziele w godzinach popołudniowych (łącznie cztery). Przeprowadzane będą gry i zabawy ruchowe mające na celu włączenie rodziców jak i dzieci; wartość projektu 22 500 00. 

2. KOŁOBRZEG "MUST HAVE" - napis który będzie umieszczony na skwerze zielonym koło Latarni Morskiej. Wytyczne, jakie powinny być zawarte to m.in.: wysokość liter min. 2m, podświetlenie go od wewnątrz źródłem światła LED z możliwością zmiany koloru, konstrukcja każdej litery musi być w formie przestrzennej, odporna na warunki atmosferyczne. Wszystkie litery powinny być osadzone na fundamencie. Powinny być mobilne, aby móc przenieść je w inne miejsce. Pierwszą literę “o” zamieniamy na serduszko; wartość projektu 400 000 00.

3. Modernizacja nawierzchni na ogólnodostępnym boisku przy ulicy Grodzieńskiej - celem projektu jest wymiana nawierzchni oraz montaż zadaszonych ławek piłkarskich. W ramach projektu konieczne będzie demontaż bramek, wyrównanie całego terenu, przeprowadzenie odwodnienia oraz położenie odpowiedniej do tego typu nawierzchnię wraz z oznaczeniem liniami na boisku, ponowny montaż bramek. Modernizacja zakłada również montaż ławek dedykowanych dla piłki nożnej. Wiaty mają swoim kształtem, funkcjonalnością spełniać warunek ochrony przed wiatrem, deszczem; wartość projektu 212 654 20.

4. Budowa skateparku na placu rekreacyjno - sportowym "Maja" przy ul. Wylotowej. Proponowana powierzchnia 300 m2, wartość projektu 400 000 00.

5. Oświetlenie przejść dla pieszych przy cmentarzu - wartość projektu 62 000 00.

6. Modernizacja placu zabaw przy ulicy Nowogródzkiej, etap II - wartość projektu 187 570 00.

7. Kołobrzeskie Sportowe Mariany -  Zaproponowano trzy ,,Mariany" w lokalizacjach przy MOSiR: Marian Koszykarz (wejście do Hali Milenium ), Marian Pływak (wejście basen) Marian Piłkarz (stadion piłkarski).        Wartość projektu 83 900 00.

Głosować na projekty można w formie papierowej i elektronicznej. Punkt do głosowania tradycyjnego – urna do głosowania będzie znajdowała się w biurze podawczym, będzie możliwe głosowanie w dni robocze. Dodatkowo w dwie soboty, które przypadają na okres głosowania (11 i 18 czerwca) punkt do głosowania będzie znajdował się na Skwerze Miast Partnerskich, w godz. 10.00 – 13.00.

Głosować elektronicznie będzie można na stronie www.bo.kolobrzeg.pl  Wzorem lat ubiegłych głosowanie elektroniczne będzie należało potwierdzić przez wpisanie kodu weryfikacyjnego, które przyjdzie w bezpłatnej wiadomości sms. 

Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Kołobrzegu, uprawnienie weryfikowane jest na podstawie zameldowania na pobyt stały lub czasowy lub wpisem do rejestru wyborców.

Głosować może jednokrotnie. Oddanie głosu wielokrotnie, powodować będzie nieważność wszystkich głosów.  Po głosowaniu do 15 lipca nastąpi weryfikacja i liczenie oddanych głosów.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem do 21 lipca nastąpi ogłoszenie wyników na projekty wybrane do realizacji w 2023 roku. 

Do realizacji kierowane będą projekty które:

- uzyskały na podstawie rankingu kolejno największą liczbę głosów ważnych i mieszczą się w puli środków przeznaczonych na projekty. W przypadku, gdy koszt kolejnego projektu przekroczy łączną pulę zostanie on odrzucony, a do realizacji zostanie przyjęty kolejny projekt o niższej kwocie, aż do wyczerpania puli środków;

- otrzymały co najmniej 100 głosów ważnych. 

Komentarze  
+4 # projekt 2022-05-23 19:50
Czyli można głosować jednokrotnie tzn. jeden raz? czy jeden raz i tylko na jeden projekt?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook

Nasze Programy

zebranie na zywo
Rozmowy z widokiem na powiata
Prezydencki kwadrans
Zdrowie w pigułce
kwadrans z historia
chronograf TKK
chronograf TKK
 

Najnowsze wideo